Aktualności
29 Sty 2018

Nowa edycja konkursu o Europejską Nagrodę Muzealną Roku – EMYA 2019

Europejskie Forum Muzeów (European Museum Forum) ogłasza kolejną edycję konkursu o Europejską Nagrodę Muzealną Roku – EMYA 2019. Informacje na temat zasad udziału w konkursie oraz wniosek zgłoszeniowy znajdują się na stronie europeanforum.museum. W konkursie mogą brać udział wszystkie muzea, które zostały otwarte lub przeszły znaczącą modernizację w ciągu ostatnich trzech lat. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 2 kwietnia 2018. Nagroda EMYA (European Museum of the Year Award) to prestiżowe wyróżnienie dla muzeów europejskich, przyznawane od 1977 roku, którego celem jest nagrodzenie najcenniejszych wydarzeń w europejskim sektorze muzealnym i zachęcenie do wprowadzania innowacji w muzeach. W tym roku konferencja i gala wręczenia nagrody EMYA 2018 odbędzie się w dniach 9-12 maja w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zapraszamy do udziału w konferencji. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie emya2018.eu

Europejskie Forum Muzeów (EMF) to niezależna organizacja pozarządowa, której misją jest promowanie innowacji w muzealnictwie i zachęcanie do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk między muzeami w całej Europie. EMF działa pod auspicjami Rady Europy i realizuje wiele projektów w obszarze kultury. W 2016 roku nagrodę EMYA otrzymało Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku zostało uhonorowane Nagrodą Muzealną Rady Europy. W zeszłym roku Muzeum Śląskie otrzymało specjalne wyróżnienie. Do tegorocznej nagrody nominowano dwie polskie placówki: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz Centrum Konserwacji Wraków Morskich (oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku).

Więcej informacji na temat EMF można znaleźć na stronie internetowej europeanforum.museum

Szczegółowych informacji na temat zasad udziału w konkursie udziela korespondentka nagrody EMYA w Polsce, Dominika Mroczkowska-Rusiniak (e-mail drusiniak@nimoz.pl)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.